REZERVASYON

(0378)315 25 89 

HAKKIMIZDA

Karadeniz'in incisi, masalsı, güzellikler diyarı, Fatih'in Çeşmi Cihanı; Amasra'da siz değerli konuklarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için 2017 yılında otelimizi yeniledik.Amasra'ya geldiğinizde kendi evinizdeymiş gibi hissedebileceğiniz bir ortam hazırladık, otelimiz 6 Ekonomik, 10 Standart 3 Suit olmak üzere toplam 19 odaya sahiptir, odalarımızdaki düzenlemeler konuklarımızın rahat edip memnun kalmaları için bire bir özen gösterilerek dizayn edilmiştir.
Otelin aydınlık odalarında Klima,Uydu TV,Telefon,Ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır.
Otelimiz bünyesinde bir adet Steak House (Naddet) , Kahve Evi , Karaoke&Canlı Müzik salonu barındırmaktadır.Dilerseniz otelimizde konaklayıp, Restaurantımızda birbirinden lezzetli et ve et ürünlerini tadıp, daha sonrasında Kahve Evi'mizde Közün kor ateşinden bol köpüklü bir kahve ile Canlı müziğin zevkini çıkarabilirsiniz,kendinizi denemek isterseniz karaoke yapmanız için sahnede yeriniz çoktan ayrıldı.

Güneş, Deniz ve Mavinin En güzel hali ile buluştuğu Doğa harikası Amasra'da siz değerli misafirlerimize eşsiz bir Tatil yaşatmak amacı ile hizmet verdiğimiz Timur Otel 2017 Yılında Karadeniz'in doğal güzellikleri içinde hizmete yenilenerek girmiştir. Otelimiz Denize manzarası ile alternatifsiz bir keyif sunmaktadır.Otelimiz Amasra'nın merkezinde olup gezip görebileceğiniz heryere yürüme mesafesindedir.
Amasra
13.yüzyılda cenevizliler tarafından ele geçirilen Amasra'ya Fatih Sultan Mehmet 1460 yılı, ekim ayında bir sefer düzenler. Şehre hakim bir tepeye geldiğinde hayranlığını belli eden meşhur sözü söyler;
''Lala, lala!, çeşm-i cihan bu m'ola'' ve kaleye haber gönderir. Bu kadar güzel bir yere zarar vererek almak istemem kalenin anahtarını bana getiriniz.
Bunun üzerine kale komutanı şehrin anahtarını Fatih'in bulunduğu tepeye getirir ve şehir savaşmadan zabdedilmiş olur.